Takich warsztatów o zdrowym żywieniu jeszcze nie mieliśmy! Dwóch głównych bohaterów, dwie grupy poszukiwaczy, ukryte zadania i praca w terenie… Iście detektywistyczna misja! Jesteście ciekawi jakie wyzwania na nas czekały?

Od razu było jasne, kto jest głównym bohaterem zajęć! Tym razem było ich dwóch! Arbuz i melon. Spodziewaliśmy się, że czekają na nas zadania w świetlicy, a na koniec będziemy mogli zjeść te owoce. Nic bardziej mylnego! Mieliśmy zamienić się w detektywów i w czasie podchodów odkrywać korzyści płynące z jedzenia arbuza i melona. Pojawiło się tylko jedno pytanie: „Ciociu, ale czy nie ominie nas degustacja?” – zapytał Radek. Uspokojeni tym, że na koniec będziemy mogli do woli delektować się smakami owoców zabraliśmy się do pracy. Najpierw dobrze pochowaliśmy zadania dla przeciwników, by następnie wyruszyć na poszukiwania tych zostawionych dla nas. Zadania nie były łatwe, wymagały dobrej pracy grupowej i wykorzystania wiedzy, którą juz mamy. Wspólnymi siłami daliśmy radę! Zadowoleni wracaliśmy do świetlicy na pyszne zakończenie zajęć. 

Smak arbuza i melona każdy z nas zna, ale nie mogliśmy sobie odmówić takiej dawki witamin i słodyczy! „To jest po prostu pyszne” -komentarz Klaudii chyba najlepiej oddał to, co każdy z nas wtedy myślał. Nie zapomnieliśmy o małym podsumowaniu zadań. Obie grupy świetnie sobie poradziły! 

Zajęcia przeprowadzone w ramach programu ŻÓŁTY TALERZ

-Kasztany- KINGA

Fot. Kinga i Milena