Za nami kolejna „skrzydlata” wizyta i kolejna zawiązana znajomość.
Tym razem gościliśmy w Zespole Szkół w Suchym Dębie u 8 dzieci którymi opiekuje się, w ramach programu stypendialnego SKRZYDŁA, hipermarket Carrefour z Elbląga.
Marcin, Sylwia, Kornelia, Łukasz, Kacper, Piotr, Paweł i Alicja – nieco onieśmieleni pierwszym spotkaniem z gośćmi którzy przyjechali specjalnie do nich – byli jednak wpełni przygotowani i staneli na wysokości zadania.
Na szczegolną uwagę zasługuje wielki plakat namalowany przez stypendystów (oczywiście z pomocą utalentowanego grona pedagogicznego) który wraz z papierowymi skrzydłami-podziękowaniami, zgodnie z obietnicą Dyrektora Carrefour, zawiśnie na honorowym miejscu w jego hipermarkecie.
Wszystko wskazuje na to, że już niedługo uczniowie z Suchego Dębu będą mogli sami sprawdzić czy obietnica została dotrzymana…

Nie był to jednak koniec atrakcji jakie na ten dzień przygotowaliśmy dla gości z Elbląga.
Dzięki Pani Eli w Centrum w Krzywym Kole czekał nas pyszny obiad, serdeczne przyjęcie podopiecznych i obromne wrażenie pod jakim z pewnością jest każdy, kto gości w tym niezwykłym miejscu. Był to więc dzień odwiedziń w miejscach do których się chce i warto wracać – miejmy nadzieję, że była to też pierwsza z wielu wizyt.

Warto zaznaczyć, że 4 października br. Carrefour Polska, za wsparcie programu SKRZYDŁA, otrzymał zaszczytną nagrodę Ubi Caritas przyznawaną każdego roku osobom oraz instytucjom współpracującym z Caritas Polska.