W Parafii Chrystusa Króla i Bł. A. Kotowskiej w Wejherowie od kilku lat w okresie Wielkiego Postu prowadzimy akcję „Stroik i Pocztówka sercem rysowana”.

Dzieci z parafii i uczęszczające do świetlicy  MOPS, parafianki kochające robótki ręczne i posiadające inne zdolności artystyczne, wolontariusze parafialnej Caritas, jednym słowem wszyscy, którzy  pragną ofiarować z serca swoją pracę u stóp Jezusa Zmartwychwstałego mają ku temu możliwość.

Wszystkie ozdoby wielkanocne, stroiki, kurki oraz pomysłowo wykonane pocztówki świąteczne wystawiliśmy na stole Caritas w kościele parafialnym.

W tym roku datki ze sprzedaży przeznaczyliśmy na stypendia dla dzieci z Programu SKRZYDŁA. Zebraliśmy 1542 zł co stanowi stypendium roczne „ Skrzydła na przyszłość” dla jednego dziecka.  Nadmienić należy, iż w naszej parafii 6 dzieci z rodzin będących pod opieką Caritas otrzymało SKRZYDŁA na pomoc w nauce i rozwijanie własnych zdolności i zainteresowań.

Nadmienić należy, iż w naszej parafii 6 dzieci z rodzin będących pod opieką Caritas otrzymało SKRZYDŁA na pomoc w nauce i rozwijanie własnych zdolności i zainteresowań, w tym dwoje dzieci reprezentuje Wejherowo w drużynach sportowych.

Zapraszamy także inne Parafialne Zespoły do wsparcia programu przez inicjatywa mające na celu pozyskanie funduszy na realizację programu.

 

Więcej o Programie Skrzydła na www.skrzydla.pl