W ostatni piątek – 15 kwietnia – grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy V LO wybrała się z wizytą do Domu Hospicyjnego im. Św. Józefa w Sopocie. Dla niektórych osób było to pierwsze zetknięcie z naszym hospicjum, dla innych powrót do miejsca, które już całkiem dobrze znają. Tym razem wolontariusze przynieśli ze sobą drobne świąteczne upominki dla chorych. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z dyrektorem hospicjum –  Panem Andrzejem Urbańskim – który opowiedział krótko o historii Domu Hospicyjnego im. Św. Józefa. Następnie młodzież zaniosła przygotowane drobiazgi chorym przebywającym na oddziale.

Można powiedzieć, że powoli świąteczne wizyty młodzieży z V LO w sopockim hospicjum stają się już tradycją.