23 kwietnia 2010 r. w godz.19.00-7.00 odbyło się w naszej szkole nocowanie. Uczestniczyli w nim uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim i Szkolnym Kole Caritas z klas II-VI (II d, III b, III d, IV a, IV b, IV c, V a, V b, V c, VI a, VI c) wraz z opiekunami, Panią Jolą Falbin, Panią Agnieszką Lampkowską i Panią KarolinąSzwochą.Wieczór rozpoczął się zakwaterowaniem uczestników w salach.
Następnie, po ustaleniu zasad obowiązujących podczas nocowania, uczniowie pracowali w 3 grupach nad przygotowaniem krótkiego przedstawienia, scenki lub skeczu na wybrany przez siebie temat. Oprócz dialogów trzeba było stworzyć scenografię, choreografię i ucharakteryzować aktorów, zgodnie z graną przez nich postacią. Nikt się nie nudził w zespole, ponieważ każdy miał inne zadanie do wykonania. A na koniec występ wszystkich grup. Wyszło super! Kolorowo, zabawnie i ciekawie! Nakręciliśmy film z tej radosnej improwizacji, w której kolejny raz udowodniliśmy, że nasi uczniowie mają wiele talentów.

Po części teatralnej rozpoczęła się noc filmowa. A potem rozmowy, rozmowy, rozmowy… .
Nocowanie możemy uznać za sukces, za bardzo ciekawie i aktywnie spędzony czas. Rekomendacja – zadowoleni rodzice i uczniowie, pytający, kiedy znów spotkamy się szkole…nocą!

Zaś 28 kwietnia odbył się w tej szkole DZIEŃ OTWARTY. W ramach niego swoją działalność przedstawiały działające w szkole koła, w tym Szkolne Koło Caritas.