Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Siła Siła d♥broci. „Kulisy Caritas”, które odbędzie się 27 lutego br. w Olivia Business Centre. Gośćmi honorowymi drugiej odsłony będą osoby niepełnosprawne. A co nas czeka tym razem? Krótkie scenki teatralne w ich wykonaniu, prezentacja stanowisk warsztatowych, a także rozmowy z tymi, którzy na co dzień pracują z niepełnosprawnymi. Inicjatorem oraz organizatorem całego cyklu jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 i potrwa około 1,5 godziny

                       27.02.2018 wtorek g.17.00 – 19.00

                   Agenda wydarzenia : Niepełnosprawni Caritas w OBC

 

17.30 – 17.40 – Oficjalne przywitanie gości – przedsiębiorców, osoby niepełnosprawne, opiekunów, pracowników, sympatyków Caritas.

 

Informacja o akcji kulisy Caritas w OBC, powiązanej z kampanią 1% dla Caritas Gdańsk.

Czym jest akcja Caritas, dlaczego to robimy i dlaczego właśnie w tym miejscu? Informacja o współpracy z OBC, podziękowanie za pomoc w przygotowaniu spotkań, informacja o sponsorach, gościach.

Oficjalne powitanie ks. Dyrektowa lub z-cy Dyrektora.

 

17.40 – 18.00 – P.Jaworski – Niepełnosprawni – niezwykle cenię Waszą pracę..(przedsiębiorca, kt. zatrudnia osoby niepełnosprawne, osoba aktywna społecznie).

 

18.00 – 18.15 – Terapeuta Caritas – Dumni z artystów. Sztuka, która leczy.

Krótka informacja o pracy z osobami niepełnosprawnymi, metodach terapii, art terapii.

Case study– Dumni z artystów

 

18.15 – 18.30 – 1 dzień z życia placówej– film o podopiecznym Caritas. Wypowiedz rodzica os.niepełnosprawnej.

 

18.30 – 18.45 – Sketch’e (scenki sytuacyjne) zagrane przez osoby niepełnosprawne

 

18.45 – 19.15 Prezentacja 4 stanowisk warsztatowych (pracownia tkacka, rymarska, ceramiczna, wikliniarska). Elementy warsztatów w poszczególnych pracowniach. Rozmowy w kuluarach.

 

Słodki poczęstunek: kawa, herbata, słodycze.