Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja:
„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5)

Światowy Dzień Chorego jest obchodzony 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Ten szczególny dzień jest po to, aby być blisko osób chorych, a także by móc podziękować tym, którzy wspierają i darzą opieką osoby potrzebujące. Seniorzy z Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku ten dzień uroczyście obchodzili w Katedrze Oliwskiej. Eucharystii przewodniczył Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź z namaszczeniem chorych. Usłyszeliśmy ewangeliczny opis wesela w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu na prośbę swojej Matki. Również słowa „Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5) wpisuje się w tegoroczne obchody Jubileuszu Miłosierdzia.

W sytuacji kiedy ciężko chorujemy pojawia się rozpacz i pytanie: dlaczego ja? W takich chwilach często zwracamy się do Boga i choć choroba nie zawsze znika, a nasza wiara wystawiona zostaje na próbę,  to często właśnie ta wiara w Boga pozwala nam odkryć głębszy sens tego co przeżywamy, napełnia nas ufnością, uczy pokory, oraz tego, że nie wszystko jeszcze stracone. Również dzięki ludziom, którzy pomagają nam przejść przez chorobę i cierpienie, doświadczamy czułości, zrozumienia, miłości.

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź mówił jak ważne jest umieć dziękować tym, którzy się nami opiekują, jak ważne są odwiedziny w szpitalach. Podczas mszy w katedrze wierni i duchowni dziękowali także za 25 lat pasterskiej posługi abp. Głódzia. Tegoroczne obchody zakończyły również czas pielgrzymowania kopii figury Matki Bożej z Lourdes.

Dla wszystkich chorych i cierpiących prosimy o pokój, o pogodę ducha w życiu, która rodzi się w sercu i jest darem Boga, owocem Ducha Świętego, którego Ojciec nigdy nie odmawia tym, którzy Go o to z ufnością proszą.