W Gdańsku rusza nowa akcja skierowana do seniorów Seniorze bądź ostrożny. Masz wpływ na swoje bezpieczeństwo”. W Dziennym Domu Seniora „Na Dolnej” 13.10 o godzinie 10.00 odbyła się inauguracja akcji „Seniorze bądź ostrożny” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Komendy Miejskiej Policji, Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej i Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Akcja, która rusza w październiku ma zapobiec coraz bardziej wyrafinowanym metodom okradania starszych osób. „Oszust może podawać się za: policjanta, który prosi o pomoc w akcji policji, informując o tym, że twoje pieniądze są zagrożone. Przedstawiciela instytucji- pracownika spółdzielni mieszkaniowej, gazowni, wodociągów i innych. Członka rodziny- wnuka, krewnego. Pamiętaj! Nie wpuszczaj obcych do mieszkania. Nie przekazuj pieniędzy osobie podającej się za policjanta. Zanim weźmiesz kredyt czy pożyczkę, skonsultuj to z członkiem rodziny. Dzwoń gdy ktoś próbuje cię oszukać 997 lub 112.” Warto wspomnieć, że pomysłodawczynią i koordynatorką akcji jest Pani Ewa Bartkowiak, kierowniczka Działu do spraw Seniora w gdańskim MOPR. Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas byli zaproszeni nie tylko na inaugurację kampanii, ale również na kawałek pysznego tortu z okazji rocznicy utworzenia placówki dziennego pobytu dla seniorów. Była to zarazem okazja do odwiedzin z zaprzyjaźnionymi seniorami. Mogliśmy poczuć domową atmosferę i kameralny klimat placówki, która tak chętnie jest przez nas zapraszana na liczne imprezy. Cieszymy się, że za tydzień  wspólnie zatańczymy podczas uroczystości odpustowych w Naszym Domu na Fromborskiej (21.10.).