Pogoda rozpieszcza nas od kilku dni, a okazji, aby się nią nacieszyć nie brakuje. 13 maja skorzystaliśmy z zaproszenia na festyn integracyjny organizowany na placu parafialnym przy kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trąbkach Wielkich. Okazja ważna- XI Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Przybyłych gości, uczestników festynu, oraz gospodarzy powitał ks. Janusz Steć- Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. 

            W programie wiele atrakcji, smaczne jedzenie, doskonała oprawa muzyczna, gry i zabawy sportowe, każdy znalazł tam coś dla siebie. Również i nasi Mieszkańcy pokazali, że umieją się bawić. Wzięli udział we wszystkich konkursach, a że w czasie festynu odbywała się loteria fantowa, więc przywieźli ze sobą cenne nagrody. Po blisko 4 godzinnej zabawie na świeżym powietrzu, przyszedł czas aby wrócić do domu, lecz na pewno jeszcze wrócimy tam za rok!

            Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym dniu- corocznym podsumowaniu i zwieńczeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych, który jest dziełem wielu osób. Dziękujemy!