29 maja 2015 mieszkańcy Centrum Pomocowego im. Jana Pawła II  uczestniczyli w niesamowitym koncercie Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”, który odbył się w NOT w Gdańsku. Wyjście zorganizowane było w ramach projektu „Samodzielni-Sprawni II” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
            Zespół „MAZOWIACY” powstał w 1985 roku i dziś liczy już ponad 75 członków. Przyjmuje do swojej grupy młodzież niepełnosprawną od 16 roku życia, uczniów szkół specjalnych, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, uczestników warsztatów terapii zajęciowej, osoby zatrudnione w spółdzielniach inwalidzkich, itp. Członków Zespołu wspierają w tańcu, śpiewie oraz w innych pracach technicznych wolontariusze. Są to uczniowie szkół średnich, studenci oraz wszystkie te młode osoby, które pragną czuć się potrzebne.

W widowisku pt. „Na swojską nutę”  zespół zaprezentował się w repertuarze tańców i melodii ludowych z różnych regionów Polski. Widzowie mieli okazję podziwiać nie tylko bogate stroje, ciekawe układy choreograficzne, profesjonalnie i z pasją tworzoną muzykę ludową, ale przede wszystkim efekt codziennej ciężkiej pracy osób, które dotknęła niepełnosprawność intelektualna. Ich zaangażowanie oraz talenty muzyczne i taneczne doceniła publiczność burzą oklasków, a także przyśpiewując przy tak znanych melodiach jak „Głęboka studzienka” czy „ Zachodźże słoneczko”. Artystyczne emocje tego koncertu pozostaną w naszych wspomnieniach, a przeświadczenie, że osoba niepełnosprawna ma ogromny potencjał, na zawsze wpisze się w nasze serca.