Seniorzy wraz z wolontariuszami z Fromborskiej postanowili spędzić środowe przedpołudnie na seansie filmowym. Tym razem wybór padł na wyświetlany od niedawna film pt.: „Franciszek”. Nasze wyjście zorganizowane było po raz kolejny w ramach projektu „Samodzielni-Sprawni II” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach grupowej rehabilitacji społecznej.

Pewnego dnia młodzieniec odkrywa swoje powołanie… i tak właśnie zaczyna się historia. Młoda dziennikarka poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio. Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością.

W filmie mamy okazję przyjrzenia się zmaganiom z nadużyciami dyktatury, pracy w slumsach, walce z prostytucją, niewolnictwem, handlem narkotykami i korupcją we wszystkich wymiarach. Historia kończy się konklawe, kiedy ten jezuicki ksiądz z końca świata, jako papież wybiera imię świętego Franciszka, o którym w dzieciństwie opowiadała mu babcia. Film pokazuje, jak można pozostać sobą, gdy pełni się ważną funkcję. Przyszły papież jest autentyczny, bezpośredni, otwarty na ludzi i świat. Film przybliża postać papieża, ale również podpowiada, jak można opanować trudną sztukę sprawowania władzy – zarówno w Kościele, jak i w państwie.