Podczas spotkania, które odbyło się 22.08.18 r. w Centrum Caritas im. św. Siostry Faustyny w Rumi władze samorządu województwa pomorskiego wręczyły nagrodę w konkursie senioralnym organizowanym przez Urząd Marszałkowski w kategorii „Senior Zwyczajny – Niezwyczajny”.  Laureatką konkursu w powiecie wejherowskim została Pani Krystyna Horbik za szczególną aktywność na rzecz lokalnej społeczności oraz postawę obywatelską.

Pani Krystyna została także doceniona i wyróżniona przez przedstawicieli Urzędu Miasta Rumi oraz Starostwa Powiatowego.

Udział w przedsięwzięciu wzięło także 40 seniorów z Domu Dziennego Pobytu Caritas Rumia, Klubu Seniora z Rumi Zagórza oraz Klub Seniora z Centrum Caritas  im. Jana Pawła II z Gdańska.

Po uroczystościach konkursowych osoby w jesieni życia wzięły udział w konkursie wiedzy o Polsce. Zwyciężyła pięcioosobowa drużyna z Domu Dziennego Pobytu Caritas Rumia. Atmosferę wydarzenia wzbogacały piosenki  wykonane przez podopiecznych  przy akompaniamencie Keybordu.