Dnia 6 lipca 2015 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywym Kole wybrali się na wycieczkę na Kaszuby. Celem eskapady był Park Miniatur i Park Gigantów w Stryszej Budzie.

                Na początku pan przewodnik oprowadził nas po miniaturowych makietach wielkich budowli  z całego świata: Wieży Eiffla, Bramy Brandenburskiej, Łuku Triumfalnego, Białego Domu i wielu innych. Następnie mieliśmy okazję podziwiać z bliska podobizny zabytków architektury kaszubskiej i polskiej: pięknych pałaców, dworków i kościołów.  Tuż obok budowli mogliśmy także spojrzeć na siebie z przymrużeniem oka w gabinecie śmiechu pełnym krzywych luster, dostać gęsiej skórki w zamku strachu i obejrzeć zwierzaki w mini- zoo.

        W drugiej części wycieczki wybraliśmy się do Parku Gigantów, aby w dużej skali podziwiać owady i przyjrzeć się łudząco podobnym do żywych figurom  leśnych zwierząt. W czasie wyprawy rozsiedliśmy się także w fotelach samolotu Tupolew i poczuliśmy się jak krasnoludki przy wielkich butach i filiżankach.

          Niestety w tym dniu pogoda nie była dla nas łaskawa, gdyż deszcz lał jak z cebra. Pyszny obiad i gorąca herbatka pozwoliły jednak szybko się rozgrzać, wyschnąć i zachować same dobre wspomnienia.