W piątek 22 lipca, od rana w naszym Centrum było gwarno i radośnie. Przygotowywaliśmy się do odwiedzin pielgrzymów z Martyniki wraz z opiekunem ks. Jackiem Ossowskim. Przybyli goście, od samych drzwi przywitali nas promiennymi uśmiechami. Seniorzy byli pełni podziwu ilości energii, radości i ciepła płynącego od tych młodych ludzi. Goście zaśpiewali nam piękne piosenki, dołączając do tego również choreografię. Seniorzy chętnie włączyli się rytmicznie klaszcząc. Pielgrzymi zaciekawieni byli naszym ośrodkiem, zadawali mnóstwo pytań. Pokazaliśmy im, że nasz Dom tętni życiem! Podzieliliśmy się naszymi zainteresowaniami, opowiedzieliśmy jak wygląda nasz dzień, co robimy, czego nowego się uczymy. Goście z zachwytem patrzyli na nasze rękodzieła. Ks. Tadeusz Polak świetnie spisał się w roli tłumacza języka francuskiego, dzięki temu i my mogliśmy nauczyć się paru francuskich słów. Pielgrzymi mieli okazję zobaczyć także naszą niedawno otwartą bibliotekę im. św. Maksymiliana Kolbe.

Poraz kolejny utwierdziliśmy się również w przekonaniu, że bariera językowa nie istnieje! Najważniejsze są dobre chęci i pozytywne nastawienie do drugiego człowieka.

Należy też dodać, że spotkanie zorganizowane było w ramach projektu „Samodzielni – Sprawni II” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli gościć tak fantastycznych ludzi! Serdecznie zapraszamy!