Okazji do świętowania w naszym domu można by mnożyć bez końca. Gdańskie Dni Sąsiada to wspaniała okazja do bycia razem, odprężenia się i naładowania baterii.

Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej, podczas której mieszkańcy, pracownicy i wolontariusze pragnęli podziękować za pięć lat posługi, odchodzącemu Księdzu Tadeuszowi Polakowi. Wyrazem uznania była nie tylko obecność wiernych, ale również piękna i wzruszająca oprawa muzyczna, o którą zatroszczył się Pan Adam Dunst. Po uroczystej mszy nadszedł czas pożegnania… nawet najtwardsi mieli łzy w oczach. Wśród osób, które podziękowały księdzu, za niezwykłą posługę duszpasterską był  Dyrektor Archidiecezji Gdańskiej ks. Janusz Steć, oraz ks. Jerzy Kownacki. Z pożegnalnych przemówień wyłonił się ujmujący za serce obraz Księdza Tadeusza- duchownego, dobrego, życzliwego ludziom, doradzającego dobrą radą, wspierającego modlitwą, człowiek, który bardzo silnie wrósł w społeczność Naszego Domu.

Następnie udaliśmy się do ogrodu, gdzie zaplanowaliśmy kilka atrakcji. Wystąpił nasz kwartet amatorski z komicznym repertuarem pt. „Sąsiedzkie porachunki”- pod bacznym okiem Anny Brych. Gościliśmy wyjątkowego muzyka, który grą na akordeonie wyczarowuje dla nas wspaniałą atmosferę- mowa tu oczywiście o Mirosławie Duda.

Ponieważ dobry sąsiad to prawdziwy skarb, do wspólnej integracji zaprosiliśmy Seniorów z Domu Pomocy Społecznej „Polanki” oraz mieszkańców Centrum Pomocowego Caritas z Rumii, którzy z sąsiedzką gościna przybyli do nas z pysznym ciastem z malinami.

Biesiada była także smaczna, był grill, chleb ze smalcem, bigos z młodej kapusty i słodkości.

Wszystko co dobre i miłe szybko się kończy. Niemniej jednak pozostają wspomnienia..