To był piękny czas…

1 czerwca  – już po raz 23. odbył się rejs im. Macieja Płażyńskiego. Patronat honorowy objął JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański. To był wyjątkowy rejs – bo katamaran Rubin opanowało dokładnie 486 dzieci z całego Pomorza.

Lecz zanim my – dzieci – pojawiłyśmy się na pokładzie, był czas aby spotkać się w Bazylice Mariackiej, w której przywitał nas ks. Janusz Steć  Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz zaproszeni goście –  Ks. Bp Zbigniew Zieliński, Pani Elżbieta Płażyńska,  Pani Marszałek Hanna Zych –Cisoń ,  Wojewoda Pomorski – Pan Dariusz Drelich. Po życzeniach, krótkiej modlitwie złożyliśmy kwiaty przy grobie śp. p. Macieja Płażyńskiego  wdzięczni, że to On rozpoczął tę piękną tradycję Rejsów dla Dzieci. Potem  z olbrzymich puzzli układaliśmy logo Światowych Dni Młodzieży.

I nadszedł czas, by udać się na pokład katamaranu. Statek był piękny.  kolorowe balony i uśmiechnięci wolontariusze zapowiadali świetną zabawę. I tak też było! Wolontariusze przebrani za pracowników stoczni przez zabawę uczyli nas  m.in. jak skręcać śrubki, jak działa dźwig stoczniowy (zbudowany z klamerek i cukierkówJ).

Po ok. 2 h rejsu przycumowaliśmy do portu w Gdyni. Ale to nie koniec  atrakcji! Każdy z nas miał okazję zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej oraz sprawdzić, gdzie mieszka  Błazenek  (Nemo) w Akwarium Gdyńskim.

Za wszystko dziękujemy tym nieco większym dzieciom:  Żegludze Gdańskiej, Fundacji Pomorskiej, gdańskiej Caritas oraz Wolontariuszom Caritas za tę wspaniałą przygodę.