Czerwiec w naszych świetlicach żukowskich związany był z poznawaniem zawodu sportowca. Ekipa z Tuchomia podeszła do sprawy w bardzo praktyczny sposób – zorganizowali w świetlicy rozgrywki sportowe. Zanim przystąpili do rozgrywek, odbyli rozmowę na temat wygrywania i przegrywania oraz uczciwości w sporcie. Ustalili dyscypliny, w których mieli rywalizować: „Piłkarzyki”, tenis stołowy, skoki na trampolinie, ćwiczenia na materacu, ćwiczenia na drabinkach. Do każdej konkurencji wytypowani zostali zawodnicy. Punkty liczone były zespołowo. Dzieci złożyły „przyrzeczenie sporowca” i podzieliły się na drużyny. Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęły gry. Rywalizacja drużyn wywoływała u dzieci duże emocje. Niektórym trzeba było przypominać o złożonym wcześniej przyrzeczeniu, jednak w większości pamiętały o zasadach gry. Rozgrywki zakończyły się wynikiem 10:15. Wspólny „taniec na cześć zwycięzców”  zakończył rozgrywki. Na pocieszenie wszystkie dzieci otrzymały lody.