„Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem…” Te słowa idealnie oddają atmosferę panującą podczas tegorocznej Wigilii w naszej Świetlicy – Pod Kasztanem. Z niecierpliwością czekaliśmy na ten dzień, kiedy wspólnie z najbliższymi spotkamy się i spędzimy przedświąteczny czas. Zapowiadało się ciekawe, rodzinne popołudnie.

Postaraliśmy się, by tego dnia wszystko było przygotowane na przyjście naszych gości. Udekorowaliśmy salę i stoły, zewsząd płynęły dźwięki kolęd, które wprowadzały w dobry nastrój, a korytarz wypełniły zapachy świątecznych potraw. Dało się poczuć bożonarodzeniową atmosferę. Najbliższych wyczekiwaliśmy już na schodach. Każdy z nas wypatrywał znajomych twarzy rodziców i rodzeństwa, by wspólnie usiąść do stołu.

Ale niemodne razu mogliśmy próbować potraw. Po przywitaniu czekało na wszystkich muzyczne wyzwanie- wspólne rodzinne kolędowanie! Wraz z rodzicami i rodzeństwem wykonaliśmy znane i lubiane polskie kolędy. Śpiewali wszyscy, mali i duzi. Po takiej niespodziance przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem i życzenia. Sala wypełniła się radosnymi głosami, które życzyły wielu miłych rzeczy. By niektórym osobom złożyć życzenia musieliśmy cierpliwie ustawić się w kolejkę, ale chyba udało nam się podzielić opłatkiem ze wszystkimi obecnymi. Potrawy na stołach wyglądały pięknie i nie mogliśmy już dłużej czekać z ich spróbowaniem, a było w czym wybierać- pyszne sałatki, domowe pierogi i ryby robione przez nasze mamy, słodkości w postaci sernika, babki i piernika. Wszystko pyszne!

Skoro o Wigilii mowa, to nie mogło zabraknąć także prezentów. W roli św. Mikołaja wystąpił ksiądz Tomasz, który w tym roku towarzyszył nam podczas Kasztanowej wigilii i znalazł oryginalny sposób na „wywołanie” nas po odbiór prezentów.

To było wyjątkowe spotkanie, w gronie bliskich i ważnych dla nas osób, w miejscu również dla nas wyjątkowym- w naszej Świetlicy.

Dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków Wojewody Pomorskiego moglismy zrobić wspólne zdjęcia do albumów rodzinnych. W trakcie realizacji projektu mięliśmy wiele możliwości rozwoju zainteresowań oraz spędzania aktywnie czasu z rodzicami.

Kolekcjonujemy piękne rodzinne wspomnienia.

Dziękujemy Radzie Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce za wsparcie.

Działalność placówki jest współfinansowana ze środków Gminy Miasta Gdańska.

Fot. K.U.,A.S.,K.K.