„Rodzina Rodzinie”

 Rodziny polskie rodzinom ukraińskim

  

Kolejna akcja, w którą włączyła się również gdańska Caritas odbywa się pod hasłem „Rodzina rodzinie. Rodziny polskie – rodzinom ukraińskim”.

Caritas Spes na Ukrainie przygotowała listę kilku tysięcy rodzin ukraińskich będących w potrzebie. Wierni Archidiecezji Gdańskiej mogą przygotować paczki dla 112 rodzin.

Na czym polega akcja? – Do końca marca można bezpłatnie wysyłać paczki z pomocą na Ukrainę, co umożliwia Poczta Polska.

Ze względu na ochronę danych osobowych, nie możemy przekazać bezpośredniego adresu rodziny ukraińskiej. Przekazujemy jedynie jej numer identyfikacyjny, dzięki któremu paczka trafi do adresata. Do numeru dołączony jest krótki opis rodziny, jaki otrzymaliśmy ze strony ukraińskiej.

Chcąc uzyskać więcej informację o możliwości pomocy konkretnej rodzinie należy skontaktować się z Centralą Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Sopocie: 58 555 78 78.

W akcji będzie również mógł wziąć udział każdy, kto na adres pomocukrainie@caritas.pl wyśle mail zgłaszający chęć uczestnictwa w akcji. W mailu zwrotnym poprosimy o deklarację udzielenia pomocy oraz odeślemy informacje dotyczące przygotowania paczki oraz podamy kontakt na Ukrainie.