Od  7  do 18 lipca 2014 roku odbyły się półkolonie w parafii p.w. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Dzieci miały możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny, twórczy i rozwijający ich umiejętności. Poprawiały swoją kondycję fizyczną i psychiczną. W czasie półkolonii zorganizowano wycieczki wyjazdowe do różnych ciekawych miejsc. Dzieci miały okazję zaznajomić się z naturą i kulturą Kaszub. Zwiedziły muzea w Kościerzynie i odwiedziły Piaśnicę – miejsce martyrologii, przez co została poszerzona ich wiedza z zakresu historii i szacunek do „Małej Ojczyzny”. Wycieczka do Centrum Eksperymentu w Gdyni wzbudziła zainteresowanie dzieci biologią, fizyką i naukami przyrodniczymi. Została zwiększona ich motywacja do nauki na nowy rok szkolny. Dzieci miały okazję poznać nowych i ciekawych ludzi, którzy opowiadali o swojej pracy i zainteresowaniach np. wycieczka do Runowa, gdzie pan instruktor pokazywał i uczył nowych i ciekawych rzeczy z dziedziny survivalowej.

 

Poniżej zamieszczamy podziękowania dla wszystkich Darczyńców, dzięki którym dzieci z naszej parafii mają niezapomniane wakacje 🙂

 

Akcja Lato z Caritas

 Parafialny Zespół Caritas Archidiecezji Gdańskiej

przy Parafii Chrystusa Króla i Bł. A. Kotowskiej

w Wejherowie, ul. Narutowicza 2

składa serdeczne podziękowanie wszystkim Darczyńcom,

którzy przyczynili się do realizacji wypoczynku  dzieci w ramach „AKCJI LATO 2014”.

 

W obozie wędrownym w Tatry wzięło udział 3 dzieci,  w spływie kajakowym 2 dzieci, a w dwóch turnusach 10 dniowych półkolonii parafialnych uczestniczyło 108 dzieci.

Na ten cel otrzymaliśmy:

– dotację ze środków Gminy Miasta Wejherowa                    7.000,00 zł

– dotację ze środków Zarządu Powiatu Wejherowskiego         750,00 zł

– pozostałą kwotę w wysokości  8.577,65 zł  pokryliśmy z ofiar Parafian złożonych na tacę w czasie Mszy Świętych, datków  z opłatka i ofiar do skarbonek Jałmużna Wielkopostna.

Dzieci poprawiły swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Zwiększona została motywacja do nauki na nowy rok szkolny poprzez pokazanie im różnorodnych, atrakcyjnych miejsc, gdzie mogły zaczerpnąć nowej wiedzy z różnych dziedzin.

Dziękujemy wszystkim za osobisty wkład i szczere zaangażowanie.

Życzliwość i praca społeczna wielu ludzi pozwoliła na znaczne ograniczenie wydatków.

W dniu 30 lipca 2014 roku o godzinie 18 : 00 została odprawiona Msza Święta w intencji Ofiarodawców i wszystkich osób zaangażowanych w realizację wypoczynku letniego dzieci.

 

Serdeczne Bóg Zapłać