Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła kiedy każdy z nas ma okazję głębiej i dokładniej zastanowić  się nad sobą i swoim życiem, zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić.

Mieszkańcy i pracownicy Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku mieli możliwość wzięcia udziału w rekolekcjach, które odbyły się na terenie placówki w dniach 3-6 kwietnia 2011r. Tegoroczne rozważania wielkopostne poprowadził ks. Łukasz Białk, który z ogromnym zapałem i zaangażowaniem próbował uczyć nas roztropności i mądrości ducha  oraz zachęcał do spotkania się sam na sam ze sobą po to, by móc zmienić swoje dotychczasowe życie i stać się lepszym.

Rekolekcje rozpoczęły się 3 kwietnia 2011r. o godz.15.00 Koronką do Miłosierdzia  Bożego oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. W dniach 4 i 5 kwietnia wszyscy chętni mogli wziąć udział o godz. 9.30 we mszy świętej połączonej z nauką (po nabożeństwie można było skorzystać ze spowiedzi!) natomiast o godz. 15.00 uczestniczyć w odprawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz w adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakończenie rekolekcji odbyło się 6 kwietnia 2011r. o godz. 9.30 podczas mszy świętej z nauką.

Warto podkreślić, że w czasie trwania rekolekcji ks. Łukasz Białk nie tylko prowadził nauki, odprawiał nabożeństwa i spowiadał ale znajdował także chwile na indywidualne spotkania z mieszkańcami i pracownikami Domu służąc wszystkim zawsze uśmiechem, modlitwą i dobrym słowem. To były bardzo potrzebne i ważne spotkania, dające możliwość bardzo osobistego przeżycia  rekolekcji wielkopostnych.