W dniach 14-17 grudnia 2014r. w naszym Centrum przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe z Matką Bożą Różańcową, które poprowadził dominikanin o. Maciej Okoński OP. Codziennie rano odbywała się Msza Święta z nauką rekolekcyjną, później zaś Ojciec Maciej prowadził rozmowy indywidualne z mieszkańcami, była także możliwość skorzystania ze spowiedzi. Po południu spotykaliśmy się na nabożeństwie różańcowym z rozważaniami.

Podczas nauk rekolekcyjnych bardzo wybrzmiały słowa dotyczące cierpienia: w największym bólu nigdy nie jesteśmy sami, ale towarzyszy na Chrystus, który przyszedłszy na świat, również doświadczył cierpienia i samotności. Możemy naszemu cierpieniu nadać sens, jednocząc się w nim z Chrystusem i ofiarować je w jakiejś intencji, np. naszych bliskich. W ten sposób staje się ono modlitwą i w realny sposób możemy komuś pomóc. Choć po ludzku rzecz biorąc, często wydaje nam się, że nie wiele możemy zrobić, jako osoby chore, niepełnosprawne czy zniedołężniałe. Po ludzku tak, ale w oczach Boga jest zupełnie inaczej, mamy ogromną wartość i możemy dokonać rzeczy wielkich. Rekolekcje były czasem bardzo umacniającym duchowo i dodającym otuchy. Na pewno będą one jeszcze długo rodziły dobre owoce w naszych sercach.

Z całego serca dziękujemy o. Maciejowi za obecność, duchowe wsparcie, piękne nauki rekolekcyjne i poświęcony nam czas. Mamy również nadzieję na kolejne spotkania …