Cieszymy się, że w naszym zespole pracowników Domu Hospicyjnego Caritas św. Józefa w Sopocie jest m.in. siostra Weronika ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (Serafitek). Wraz z Nią chcemy włączyć się w czas radości, modlitwy i wdzięczności za beatyfikację założycielki Jej Zgromadzenia.   

 

„W Roku Wiary, który przypomina wierzącym o obowiązku mężnego świadczenia o Chrystusie, Kościół daje nam przykłady dwóch kobiet – świadków wiary, które w sposób heroiczny zrealizowały swoje życiowe powołanie i ukazały piękno służby drugiemu człowiekowi” – czytamy w komunikacie przed uroczystościami beatyfikacji Matki Zofii z Maciejowskich Czeskiej – założycielki Zgromadzenia Sióstr Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (prezentek) i Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk – założycielki Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej (serafitek).

 

 

Uroczystości beatyfikacyjne rozpoczną się w sobotę 8 czerwca w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie wierni o godz. 19.00 zbiorą się na czuwaniu modlitewnym. Beatyfikacji Matki Zofii Czeskiej i Matki Małgorzaty Szewczyk 9 czerwca o godz. 10.00 będzie przewodniczył kard. Angelo Amato,  prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. Podczas przygotowania do uroczystości, zostaną odczytane akty beatyfikacji  i  rozważane będzie przesłanie o stawaniu się dla ludzi wzorem miłosiernej miłości. W czasie Mszy św. beatyfikacyjnej, w procesji do ołtarza, zostaną przyniesione relikwiarze obu zakonnic,  wykorzystujące motyw herbów zgromadzeń założonych przez przyszłe błogosławione. Relikwiarz Zofii Czeskiej to splot liter z wyrazu Maria, relikwiarz  Małgorzaty Szewczyk zawiera m.in. serce przeszyte siedmioma mieczami. Po Eucharystii wierni wezmą udział w celebracji Godziny Miłosierdzia. Uroczystości w Bazylice Bożego Miłosierdzia zakończą Nieszpory dziękczynne o godz. 17.00.

 

Wiecej na: http://episkopat.pl/aktualnosci/5162.1,Beatyfikacja_zalozycielek_siostr_prezentek_i_serafitek.html