Tym razem nasz wujek Aleksij przygotował dla nas i zaproszonych gości z Świetlicy „Pod Kasztanem „ quiz z takich tematów jak : państwa, stolice, flagi, tradycyjne potrawy, znane postaci, znane zabytki. Tak jak i za pierwszym razem zostaliśmy podzieleni na trzy drużyny. Każda drużyna rozwiązywała zadania w oddzielnym pomieszczeniu tak aby przypadkiem nie podsłuchać prawidłowych odpowiedzi. Dodatkowym utrudnieniem było to, że zadania musieliśmy rozwiązywać w wyznaczonym przez wujka czasie. Oj nie było łatwo !!! Wszystko nam się mieszało, a najgorsze było to jak np. trzy osoby miały odmienne zdanie. I tym sposobem umieściliśmy „Reksia” z dobranockowej bajki w Czechach. No jakoś tak nam się pomylił z „Krecikiem”. Naszą obroną było to, że to nie jest bajka naszego pokolenia. Na koniec quizu oczywiście nastąpiło wytypowanie zwycięskiej drużyny oraz wręczenie słodkich nagród. Potem razem wspólnie zjedliśmy słodki deser, który przygotowały nasze ciocie „Budyń czekoladowy z bitą śmietaną i roztopioną czekoladą”. To był naprawdę ciekawy i wesoły dzień, a na dodatek niesamowicie słodki. Nie ma to jak połączenie przyjemnego z pożytecznym. Brzuchy pełne i w głowie też więcej.