Ostatni weekend w Warzenku należał do Parafialnych Zespołów Caritas.  Członkowie PZC zawitali do ośrodka w piątek po południu i zostali do sobotniego wieczora uczestnicząc w szkoleniu dotyczącym pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Pierwszy blok zajęć poprowadziła Pani Ania Wyszadko, która na co dzień jako psycholog pracuje w sopockim hospicjum wspierając pacjentów i ich rodziny w zmaganiu się z chorobą oraz radzeniu sobie ze stratą. Drugiego dnia dzięki Panu Piotrowi Harhajowi z gdyńskiego ośrodka pomocy społecznej dowiedzieliśmy w jaki sposób MOPS we współpracy z PFRON-em wspiera osoby niepełnosprawne i  jakiego rodzaju pomocy możemy tam szukać. Ostatnia część spotkania poświęcona była działaniom naszej Caritas podejmowanym na rzecz osób niepełnosprawnych. W ramach integracji wieczorem w piątek spotkaliśmy się na tańcach modlitewnych i integracyjnych, które tak  jak przed rokiem poprowadziły dla nas p. Eugenia i p. Karolina z PZC w Rumi i podobnie jak rok temu dały nam mnóstwo radości.

W całym spotkaniu wzięło udział 75 osób z 27 Parafialnych Zespołów Caritas. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i niesamowitą atmosferę. Kolejna okazja do spotkania już za półtora tygodnia na Gali Wolontariatu Caritas (3 grudnia), a potem w styczniu na wspólnym kolędowaniu.