Długo wybieraliśmy miejsce naszej tegorocznej pielgrzymki. Ostatecznie wybór padł na Sanktuarium Maryjne w Licheniu. W związku z ttym, że do przejechania mieliśmy ponad 300 km wystartowalismy już o 6.30 w Redy, po drodze zabierając kolejne ekipy w Gdyni, Sopocie, Oliwie i Gdańsku Głównym. W sumie w wyeździe wzięło udział 42 członków PZC z 14 różnych parafii.

To był bardzo dobry dzień! Na miejsce dojechaliśmy tuż przed godziną 12.00 – bezpśrednio na Mszę dla pielgrzymów. Tego dnia przypadała akurat 16 rocznica wyniesienia na ołtarze 108 męczenników polskich, których kaplica znajduję się właśnie w sanktuarium w Licheniu. Po Mszy czekał na na pyszny obiad a potem wspólnie z panią przewodnik ruszyliśmy na spacer po sanktuarium.

Czas minąl nam bardzo szybko. Na zakończenie przed wyjazdem zebraliśmy się jeszcze w kaplicy na nabożeństwie czerwcowym.

Dzięujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wspólnie spędzony dzień i już dziś zapraszamy na kolejną pielgrzymkę za rok – jeszcze nie wiemy gdzie, ale na pewno będzie. czekamy na Wasze pomysły.