Ostatnie dwa tygodnie przyniosły nam mnóstwo zabawy podczas wspólnie spędzonego czasu w świetlicy. Był czas na gry planszowe i karciane w mniejszym gronie, ale także na mini turnieje, w których wszyscy braliśmy udział. Każdy z nas ma mocne strony i przygotowane konkurencje były okazją do tego, by je zaprezentować i pomóc swojej drużynie zdobywać punkty. Chętnie też korzystaliśmy z ładnej pogody i wychodziliśmy na pobliskie boisko. A tam już mogliśmy sobie szaleć. Chłopaki urządzali sobie turnieje piłki nożnej, dziewczyny trenowały skoki przez linę. Wszyscy też bawiliśmy się tam w chowanego. Kryjówek było sporo więc zabawa była bardzo udana. 

Coraz bliżej było także do Świąt Wielkanocnych stąd też zajęcia artystyczne – otworzyliśmy mini fabrykę kartek świątecznych. Baranki, pisanki, koszyczki, kurczaczki – wszystko to ozdobiło nasze kartki, które mogliśmy wysłać naszym bliskim. Wiemy już, że niektóre doszły  do odbiorców i bardzo się spodobały. 

Chętnie też przygotowywaliśmy autorskie zajęcia – swoje pomysły zrealizowały już Anika, Julia, Wiktoria, Laura, Weronika oraz Oliwia. Było dużo konkurencji na współpracę i dobrą zabawę. 

Mówi się, że wiosna to czas zmian… W tym tygodniu niektórzy z nas przeszli wiosenną metamorfozę dzięki młodym fryzjerkom, które niektóre włosy skróciły a inne upięły. Po wizycie w jednodniowym saloniku fryzjerskim każdy był zadowolony. A to najważniejsze!

Małą kasztanową tradycją są rodzinne warsztaty wielkanocne, podczas których wraz z rodzicami wykonujemy świąteczne ozdoby. W tym roku przygotowaliśmy ozdobne stroiki, których głównym bohaterem było zdobione cekinami jajko. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że my i nasi rodzice jesteśmy bardzo kreatywni. A w temacie tradycji – nie mogło zabraknąć wielkanocnego szukania czekoladowych jajek. Jak co roku było dużo emocji i dobrej zabawy.

A dzisiaj czas na przedświąteczne porządki w świetlicy. Rękawy zakasane i czas się wziąć do pracy.

 

Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci realizowany przez Kulczyk Foundation. Z programu korzysta ponad 17 500 dzieci w całym kraju. W bieżącym roku szkolnym trafi do nich ponad 3 000 000 ciepłych i zdrowych posiłków w ponad 350 placówkach edukacyjnych. Również w naszych.

-Kasztany-

 

Fot. M.P.;K.U.;A.Sz-G.

 

 

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska