Promocja Gminy Miejskiej Rumia podczas wizyty podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Caritas Archidiecezji Gdańskiej z Rumi w Domu Pomocy Społecznej i Urzędzie Miasta Torunia.

W dniach 18.12.14 i 19.12.14 r. seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Caritas Archidiecezji Gdańskiej pojechali do Torunia, by tam promować Gminę Miejską Rumia. Zadanie zostało wykonane zgodnie z założeniem.  

Podczas wyjazdu seniorzy promowali pozytywny wizerunek miasta Rumi, jako samorządu przyjaznego osobom starszym i niepełnosprawnym. Opowiadali o swoim mieście, wspominali czasy młodości i pozytywnych zmian, które przez lata przeszło miasto. Podopieczni Domu Dziennego Pobytu przygotowali przed wyjazdem podarunki dla władz miasta  i seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Przekazano choinki wyplatane z wikliny papierowej, malowane i ozdabiane. Stroiki oraz obrusy były także miłym prezentem przedświątecznym. Wszystkie ozdoby były wykonane w placówce Caritas – w Domu Dziennego Pobytu oraz w pracowniach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Posiadały one naklejkę Gmina Miejska Rumia.

W trakcie spotkań z władzami miasta i podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej seniorzy z Rumi dumnie prezentowali flagę miasta, co widać na załączonych zdjęciach. W obu instytucjach zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło i serdecznie. Goście cieszyli się na nasze odwiedziny, a my na spotkanie z nimi.  Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. dr Leona Szumana w Toruniu Andrzej Kobyłecki, jako historyk z zamiłowania opowiadał historie i legendy Starego Miasta. Był czas na opowieści związane z historią i ciekawostkami Miasta Rumi.

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Torunia, z panią dyrektor Ewą Banaszczuk – Kisiel było także cennym doświadczeniem. Seniorzy dowiedzieli się jak miasto promuje się poza swoimi granicami i otrzymali w prezencie tradycyjne toruńskie pierniczki oraz kalendarz na nowy rok z płytą o Toruniu.  W czasie wolnym mieliśmy okazję zobaczyć atrakcje miasta, o których dowiedzieliśmy się w Informacji Turystycznej. Korzystając z okazji spotkania z pracownikami w.w instytucji opowiedzieliśmy także o swoim mieście oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy serdecznie za możliwość promowania miasta Rumi poza jego granicami. Było to dla nas cenne doświadczenie, które wzbogaciło nasza widzę na temat Miasta Torunia i pozwoliło zaprezentować Gminę Miejską Rumia z jak najlepszej strony.