W piątek, 21 października gościliśmy w Młodzieżowej Placówce Wychowawczej Oskara Wygonowskiego, aktora teatru Forum, a także wykładowcę Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru.

Młodzież dyskutowała na temat migracji, ale – aby lepiej zrozumieć problemy z tym związane – odgrywała również teatralne scenki. Każda grupa otrzymała temat, do którego musiała przygotować krótkie przedstawienie. Poszczególne osoby wcielały się w role migrantów lub przypadkowych ludzi, pozytywnie albo negatywnie nastawionych wobec innych, np. jadących tym samym pociągiem.

Zajęcia, które poprowadził Oskar Wygonowski, były częścią projektu „Patrzę i widzę, słyszę i wiem, robię i rozumiem”. W związku z tym w ramach spotkania odbyły się także warsztaty związane z emisją głosu i  – pośrednio – wyrażaniem własnych emocji.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania.
Aby powiększyć dowolną fotografię, wystarczy w nią kliknąć.

Cykl „Patrzę i widzę, słyszę i wiem, robię i rozumiem” prowadzimy wraz z partnerami: Fundacją You Plan Culture (Polska) oraz Teatrem Forum (Litwa). Cały program edukacyjno-teatralnych warsztatów realizowany jest w ramach kontynuacji międzynarodowego seminarium „Usłyszeć innego/inną” finansowanego poprzez Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy na Litwie (Fundacja Otwarta Litwa) oraz Fundusz Aktywni Obywatele – Krajowy w Polsce (Fundacja Batorego).