Od niedawna w naszej placówce jest realizowany program Żółty Talerz. To wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi.

Podstawy zdrowego odżywiania powinni znać wszyscy – starsi i młodsi. Ważne jest, by wiedzieć, jakie produkty możemy jeść bez obawy o ich niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Często jest tak, że to, co lubimy jeść najbardziej, wcale nie wpływa dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie. O tym właśnie były piątkowe warsztaty. Zastanawialiśmy się, czym jest zdrowe odżywianie i dlaczego tak ważne jest, by stosować je każdego dnia. Wspólnie szukaliśmy pomysłów na to, co jeść, a czego unikać. Ułożyliśmy piramidę zdrowego żywienia. Okazało się, że dużo wiemy na ten temat. Ale wiemy, że dobrze jest sobie od czasu do czasu o tym przypominać.

Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty:

zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków.

-Kasztany-