W ostatnich tygodniach w związku z zaostrzającym się konfliktem między Izraelem a Palestyną pogarsza się i tak trudna sytuacja mieszkańców Palestyny a przede wszystkim Strefy Gazy. 

Caritas Internationalis w obliczu ogromnych zniszczeń i trudnej sytuacji ludności w Strefie Gazy ogłosiła apel o pomoc osobom poszkodowanym, do którego Caritas Polska i Caritas w Polsce się przyłączają. Zbieramy fundusze na zakup leków i sprzętu medycznego na wyposażenie placówek medycznych w Gazie. 

Pomóż i TY: http://www.caritas.pl/aktualnosci/wiadomosci-z-polski-i-ze-swiata/9733-szpital-dla-gazy

 

 

Caritas Polska rozpoczyna zbiórkę funduszy na środki medyczne dla mieszkańców GAZY. O pomoc dla miasta znajdującego się w dramatycznej sytuacji humanitarnej apeluje Caritas Internationalis.

 

Agencja ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie wraz z palestyńskim Ministerstwem Zdrowia zwróciły się do Caritas Jerozolima o wsparcie i koordynację pomocy poszkodowanym, którzy przebywają w placówkach medycznych. Stale rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia, a instytucje państwowe nie są w stanie samodzielnie odpowiedzieć na kryzys. Caritas wraz z Ministerstwem Zdrowia identyfikuje potrzeby szpitali w Gazie; instytucje opracowały listę niezbędnych leków oraz środków medycznych.

 

 

 

W Gazie pracuje 17 osobowy zespół Caritas Jerozolima, który zajmuje się świadczeniem pomocy medycznej oraz dystrybucją pakietów żywnościowych, higienicznych i wody pitnej.

 

Sabbagh Ameen – Pracownik Caritas Jerozolima przebywający w Gazie relacjonuje: „Po trzech tygodniach wojny, w Gazie nie ma życia, jest wielu zabitych i rannych. Ponad 200 000 osób musiało opuścić swoje domy. W Gazie nie ma prądu, nie ma internetu, brakuje czystej, pitnej wody. Boimy się nocnych nalotów i bombardowań, dzieci są szczególnie przerażone”

 

 

 

Zebrane przez Caritas Polska środki finansowe zostaną przekazane do Caritas Jerozolima, ta zaś zakupi niezbędne medykamenty i przekaże je do zespołu Caritas w Gazie.

 

Akcja SZPITAL DLA GAZY będzie prowadzona od 04.08 do odwołania.

 

Akcję można wspomóc wysyłając SMS z hasłem GAZA pod numer 72052 koszt 2,46zł z vat, lub wpłacając środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem GAZA

 

Szczegóły na stronie http://www.szpitaldlagazy.com/