W piątek zakończyliśmy drugi turnus półkolonii w Warzenku, a pierwszy z udziałem dzieci ze świetlic żukowskich. W ramach naszego „Festiwalu twórczości” uczestnicy mieli okazję m.in. zdobyć nowe cenne umiejętności i samodzielnie stworzyć swoje pamiątki z wakacji. W pracowni plastycznej powstały przepiękne pudełka na wakacyjne skarby ozdabiane metodą decoupage a na zajęciach stolarskich pod fachowym okiem uczestnicy tworzyli drewniane świeczniki. Bardzo ciekawa okazała się też pracownia sensoryczna i odkrywanie świata za pomocą różnych zmysłów. Tutaj zdecydowanie największą atrakcją była „ciecz nienewtonowska”. Na zajęciach sportowych też było dużo śmiechu i mnóstwo dobrej zabawy. Każda z czterech grup uczestników poza zajęciami we wspomnianych pracowniach wzięła udział w wyprawie kajakowej dookoła jeziora. Dla wielu uczestników było to pierwsze zetknięcie z kajakiem, ale wszyscy świetnie sobie poradzili.

Dodatkową atrakcją w piątek była wizyta naszych wolontariusz zagranicznych, którzy pomogli w poprowadzeniu zajęć i zorganizowali stanowisko, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć ciekawe eksperymenty fizyczne.

Od dziś Warzenku gościmy kolejną grupę uczestników. Tym razem mamy dzieci z Żukowa, Przyjaźni, Leźna i Pępowa. Oba turnusy dla dzieci ze świetlic żukowskich zostały zorganizowane we współpracy i przy wsparciu finansowym gminy Żukowo.