11.kwietnia2010. Ulicami Trójmiasta już od rana przechadzali się wolontariusze ludzie z żonkilami w dłoniach. Przy kościołach kwestowali wolontariusze CARITAS – to znak, że właśnie odbyła się kolejna edycja akcji PÓL NADZIEI. 

 

Pierwszym etapem jest zbiórka a drugim, liczenie przekazanym dla Domu Hospicyjnego kwot.

 

Przez całe popołudnie kilkunastu wolontariuszy Centrum Wolontariatu i Hospicjum św. Józefa dzielnie zmagało się z sukcesywnie napływającymi puszkami. Mimo męczącej, trwającej do późnych godzin wieczornych pracy dobre nastroje nas nie opuszczały.

„Dorabianie na zmywaku”, Zoska, bigos, Wartburg i Piotruś to tylko nieliczne słowa klucze, których znaczenie zrozumieją tylko „wybrani”.

 

Kilka godzin wytężonej pracy i mamy efekty – wszystko dzięki hojności mieszkańców Trójmiasta. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz Hospicjum św. Józefa w Sopocie.

 

W tym miejscu pragnę podziękować zarówno wszystkim tym, którzy już od rana mimo wiatru i mało wiosennej pogody dzielnie kwestowali, jak i tym, którzy spędzili kilka długich godzin w jadalni sopockiego Domu Hospicyjnego!  Wspólnie pomogliśmy wielu jego mieszkańcom.

 

Wolontariuszka Karolina

Więcej zdjęc z PÓL NADZIEI 2010 w galerii:

http://gdansk.caritas.pl/galeria,559/pola-nadziei-2010/