W Domu Hospicyjnym św. Józefa w Sopocie trwają przygotowania do inauguracji kampanii „Pól nadziei na Pomorzu”. Jedną z atrakcji tego wydarzenia będzie wystawa fotografii Krzysztofa Najdy „… A komary nad głową”. Oko, serce i obiektyw”. Krzysztof Najda od wielu lat pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Chociaż w jego pracach obserwuje się ogromną różnorodność gatunków zwierząt, głównym obiektem jego zainteresowań są ptaki. Wystawie towarzyszyć będzie oprawa przyrodnicza przygotowana przy udziale podopiecznych Pracowni Tkacko- Wikliniarskiej Warsztaty terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Krzywym Kole. – Wystawa wraz z dekoracją nawiązuje w swojej treści do piękna przyrody – mówi Wioleta Niewiarowska, terapeutka z WTZ w Krzywym Kole. Podczas uroczystości posadzimy cebulki żonkilowe, które symbolizują nadzieję i życie. Wyrosną one w przyszłym roku na wiosnę, przypominając nam o radości dzielenia się z drugim człowiekiem dobrem i miłością.

 

 

W wydarzeniu wezmą udział  kapłani dekanatu sopockiego, młodzież i wolontariusze z parafii, szkół i organizacji, które włączają się w kampanię „Pola Nadziei na Pomorzu”. Także młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych przy parafii św. Mikołaja w Gdyni Chyloni. Oczywiście domownicy i rodziny.  

 

Wszystkich chętnych zapraszamy na uroczystość w sobotę 13 października o g. 11. do Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie.

 

 

Dziękujemy za wsparcie przy projekcie podopiecznym Pracowni Tkacko- Wikliniarskiej WTZ Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Krzywym Kole i Galerii Świętojańskiej w Gdańsku

 

——

         

Krzysztof Najda – od wielu lat pasjonuje się fotografią przyrodniczą. Chociaż w jego pracach obserwuje się ogromną różnorodność gatunków zwierząt, głównym obiektem jego zainteresowań są ptaki. Ptaki spotykane przez nas na codzień i te, których sfotografowanie jest kwestią dużego nakładu pracy, cierpliwości, a czasem i szczęścia. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej.

W dniach 31.01.2003 – 28.02.2003 w Dworku Sierakowskich w Sopocie odbyła się pierwsza wystawa fotografii Krzysztofa Najdy pt. Ptaki, ptaki! Jego prace następnie wystawiane były na terenie regionu, a także w Irlandii oraz w Niemczech podczas wystawy Barwy Pomorza, gdzie reprezentowały bogactwo przyrody województwa pomorskiego.

 Od 2009 r. jest związany z orkiestrą VITA ACTIVA, której jest uczestnikiem, nauczycielem gry na akordeonie, a także tworzy fotograficzną dokumentację pracy  zespołu. Fotografie były pokazywane na wystawie w Filharmonii Bałtyckiej przy okazji koncertu Orkiestry oraz  w Radzie Miasta Gdańska.