Pola Nadziei to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Celem programu jest pozyskanie środków finansowych na utrzymanie hospicjów, a także propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Znakiem Pól Nadziei jest żonkil – kwiat oznaczający nowe życie, odrodzenie. Dzisiaj jest on symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową oraz triumfu poświęcenia nad egoizmem oraz miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia. Przemijanie – stałą metamorfozę.

Takie pole żonkili w kształcie serca powstało także przy naszym sopockim Hospicjum.

Niedługo minie czwarty rok od otwarcia Domu Hospicyjnego im. św. Józefa. Powstał w głównej mierze dzięki Fundacji Dobroczynności Atlas. Zapewnia wszechstronną i całościową opiekę nad człowiekiem ciężko chorym, głównie z chorobą nowotworową w ostatnim okresie jego życia. Do dzisiejszego dnia znalazło w nim opiekę już prawie 1000 pacjentów z terenu całej Archidiecezji. Istnienie tego domu możliwe jest przede wszystkim dzięki instytucjom i ludziom dobrej woli, bo Narodowy Fundusz Zdrowia pokrywa jedynie około 70% bieżących kosztów utrzymania.

W najbliższą niedzielę nasi wolontariusze będą zbierać ofiary na terenie całej Archidiecezji na wsparcie sopockiego Hospicjum. Symbolem tej akcji jest żonkil, jako kwiat nadziei i życia. Dziękujemy wszystkim, którzy tej nadziei nam dodają otwierając swoje hojne serca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary które zostaną złożone do puszek.

Pamiętamy o was w naszych modlitwach, szczególnie bliskich Bogu, bo zanoszonych przez chorych i cierpiących.