Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez hospicja. Ma ona dwie odsłony – pierwszą jesienną, kiedy sadzone są cebulki żonkili – jako zalążki nadziei.  Podczas drugiej – wiosennej, kiedy żonkile kwitną – wolontariusze zbierają fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Opieka w naszym Domu jest udzielana chorym bezpłatnie.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Kampania Pola Nadziei ma przypomnieć  o ludziach cierpiących w ich ostatnim okresie życia, mówiąc o potrzebie towarzyszenia w tych trudnych chwilach, nieść nadzieję chorym i ich bliskim .

Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci  i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Kwesta na rzecz działalności Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa odbędzie się 10 kwietnia 2011. Tego dnia  wolontariusze wyjdą na ulice i będą głosić idee hospicyjne i zbierać pieniądze na pomoc przy prowadzeniu naszego Domu.

Dzień wcześniej – 9. kwietnia 2011 r odbędzie się „rozesłanie wolontariuszy” spod Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie. Przesłanie do wolontariuszy wygłosi metropolita gdański Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, po czym symbolicznie przekaże poszczególnym zespołom żonkile.

Gośćmi honorowymi uroczystości będą: Dariusz „Tiger” Michalczewski,  Mistrz Świata w boksie zawodowym, który jako pierwszy bokser w historii unifikował pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF i WBO w kategorii półciężkiej  oraz ojciec Augustyn Lewandowski, z Zakonu Przenajświętszej Trójcy, który opuścił misję w Libii ze względu na aktualną sytuację w tym kraju. Obydwaj opowiedzą o NADZIEI. Może zastanawiać, co powiedzą na ten temat dwie tak różniące się osoby. Najlepiej przyjść i posłuchać.

W programie jest także Wiosenny koncert chóru Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego „Non Serio” pod dyr. Beaty Borowicz, gościnnie na fortepianie zagra Jan Freicher. Artyści są naszymi przyjaciółmi, a ich występ to wolontarystyczny dar na rzecz Pól Nadziei. Zapraszamy również do obejrzenia wystawy „Jan Paweł II – Człowiek Nadziei”.

Uroczystości rozpoczną się 9 kwietnia o godz. 12.00 w Domu Hospicyjnym Caritas im. św. Józefa.  Zapraszamy.