Liczne grono uczestników świetlicy przyparafialnej uczestniczyło w corocznym spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Strzebielinie. Dnia 25 listopada odbył się tam wieczór poetycki. Na widowni zasiadali stali czytelnicy biblioteki oraz dzieci i młodzież z naszej świetlicy. Na mixie poetyckim zaprezentowano utwory poetów polskich oraz debiutujących młodych talentów, z akompaniamentem gitary. Spotkanie w przemiłej atmosferze, przy blasku palących świec, nastrojowym półmroku rozpoczęło się od piosenki pt Jedyne co mam. Następnie przybyłym gościom zadeklamowane zostały pojedyncze elementy twórczości znanych liryków. Niesamowite wrażenie na publiczności wywołały wiersze własnego autorstwa prezentowane przez uczennice gimnazjum: Martynę Formela, Kingę Jaroszek i Sylwię Mrug. Spośród sporej ilości utworów zwrócono szczególną uwagę na wiersz:

Martyna Formela Sen

Zadziwiona pięknem lasu,
Zadziwiona pięknem czasu.
Przemijaniem,
Radowaniem.
Jak na niebie księżyc świeci,
Jak na niebie słońce świeci.
Blaskiem gwiazd,
Bielą chmur.
Lecz niech zimna przyjdzie już!
Niech wszystko okryje biel
I nie śmieci niczego zieleni cień…
Przypomina mi się coś,
jak sprowokował mnie do czegoś ktoś.
Uderzyłam nożem w stół
i trysnęła krew.
Ona zgięła się wpół.
I nie wstała…
Leż!
Posłusznie jak baranek,
w czerwieni jak w pomidorach,
usłuchała mnie ta zmora,
aż przyszedł poranek.

Występ uwieńczyła piosenka po której członkowie zabawiający gości czytali rymowanki, zaczerpnięte z bibliotecznych tomów wierszy. Wraz z zakończeniem części przedstawianej podczas poczęstunku stowarzyszeni w bibliotece uczestnicy rozmawiali ze sobą o wydarzeniach tego wieczoru, a także wypowiadali swe zdanie na temat twórczości młodych piór, chwalili działalność biblioteki, jej pozytywne oddziaływanie i wspieranie młodych. Co niektórzy goście wypowiadali swe zdanie na temat własnego zamiłowania do poezji.
Natomiast w przeddzień pierwszej rocznicy powstania Świetlicy Środowiskowej, Biblioteka Publiczna znów miała przyjemność nas gościć, zapraszając na wystawę haftów kaszubskich. Przybyła również pani Krystyna Dering, która bardzo ciekawie opowiedziała o kolorach widniejących na haftach, jak i również o tym co symbolizują i jakie wyróżniamy rodzaje wzorów. Barwnie przedstawiła swą wiedzę na ten temat, rozmawiając z dziećmi oraz wolontariuszami parafialnego zespołu Caritas. Przybyli otrzymali kartki obrazujące kontury haftów kaszubskich, które mieli pokolorować wzorując się na bibliotecznej wystawie, przygotowanej przez koło Haftu Mereżka ze Strzebielina. Wystawa wyszywanych obrusów oraz strojów kaszubskich zaciekawiła młodzież, jak i dzieci oraz zachęciła wielu do pogłębienia wiedzy na ich temat.