Podwójne Śluby na podstawie Ślubów Panieńskich A. Fredry, to przedstawienie, któremu równie dobrze można by nadać drugi tytuł Śluby i Bariery. Z jednej strony – trudny, archaiczny dla współczesnej młodzieży tekst, finezja, dowcip i intryga zawarta w słowie.
Z drugiej strony dwunastu aktorów, a każdy z nich to indywidualne bariery w wymowie, koordynacji ruchowej, panowaniu nad własnymi emocjami.
Ale ta druga strona, to także wielkie zaangażowanie, chęć pokonania własnych niedoskonałości, również codzienna żmudna praca by sprostać zadaniu, wreszcie olbrzymie szczęście i płomień w oczach kiedy się uda.
To szczęście widać również w oczach instruktorów – współtwórców przedstawienia i rodziców dla których specjalnie zarezerwowane jest jedno przedstawienie.
Uf, poszło, jest dobrze, wszyscy dali sobie radę.
Była trema, napięcie i w końcu oklaski, wielkie brawa za ogrom pracy i wspaniały rezultat. Tylko aktorzy wiedzą jak bardzo są zmęczeni, no może również ja reżyser wyciskający z nich ?siódme poty?, no i instruktor sufler p.Monika i instruktor asystent p.Karolina, scenograf p.Maryla, wolontariusz p.Karol (który na próbach czasami grał w zastępstwie kilka ról na raz) i ? i wszyscy inni którzy pomagali w realizacji.

W imieniu szczęśliwej dwunastki wszystkim dziękujemy.

Reżyser – Elżbieta Skała i aktorzy – uczestnicy WTZ
Udało się prawda! 🙂