29 lipca 2020r. odbyło się w Warzenku spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania Centrum Kryzysowego Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Na spotkanie przybyli członkowie grupy „Boży Kurierzy”, pracownicy oraz dyrektorzy CAG, dyrektor MOPR w Gdańsku – Pani Małgorzata Niemkiewicz oraz przedstawiciele mediów.

Dzięki zaangażowaniu i gotowości do działania, którą wykazała grupa blisko 50 wolontariuszy – „Bożych Kurierów”, udało się dostarczyć w okresie marzec-czerwiec 2020, do osób potrzebujących niespełna 1400 paczek z żywnością!

– To było dla mnie zupełnie oczywiste, żeby pomagać. Przekonałam się w czasie epidemii, że mimo strachu nie przestajemy być ludźmi, nie przestajemy dostrzegać potrzeb naszych bliźnich. Dla mnie akcja się nie zakończyła, nadal pomagam. Cały czas wspieram mieszkankę z gdańskiej Zaspy, pomagając ją w większych zakupach – mówi jedna z wolontariuszek, Monika Sawicka – Menkina.

Dziękujemy za waszą pomoc i dyspozycyjność! Bez was nie bylibyśmy w stanie dotrzeć do wszystkich potrzebujących!

________________________________________________________________________________________________

 

Podczas spotkania przekazano też informację o nowym działaniu Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Wolontariacie Domowy.

Więcej o tej inicjatywie można dowiedzieć się tutaj: http://www.caritas.gda.pl/wolontariatdomowy

Zachęcamy do wstąpienia w szeregi Bożych Kurierów i do dołączenia do Wolontariatu Domowego!

 

________________________________________________________________________________________________

Więcej o spotkaniu przeczytacie w Gościu Niedzielnym: https://gdansk.gosc.pl/doc/6431028.Gdanska-Caritas-podziekowala-Bozym-Kurierom?