W wyniku tegorocznej akcji SZKOLNE OŁÓWKI CARITAS 2008 wydaliśmy 573 wyprawki szkolne. Obdarowani zostali uczniowie z Trójmiasta a także z Chwaszczyna, Suchego Dębu, Cedrów Wielkich, Kłodawy i Orla. Każdemu Szkolnemu Kołu Caritas które czynnie włączyło się w naszą akcję, przekazaliśmy 10 wyprawek po to, by wolontariusze sami zdecydowali o tym, kto w ich szkole najbardziej ich potrzebuje. Poprosiliśmy uczniów w tych szkołach, by przyjrzeli się swojemu najbliższemu środowisku i dostrzegli tych którzy potrzebują wsparcia. W ten sposób chcemy pokazać wolontariuszom SKC że mogą zmienić coś w swoim otoczeniu, że sami mogą pomóc.
Dziękujemy hiperparketom, supermarketom, dyskontom i centrom handlowym – BIEDRONKA, CARREFOUR POLSKA, INTERMARCHE i REAL – za przychylność, zrozumienie i chęć współpracy.
Dziękujemy wszystkich wolontariuszom którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pomóc tylu potrzebującycm dzieciakom – to dzięki Waszej pracy, mają one to, czego potrzebuje każdy uczeń zaczynający naukę. Przede wszystkim jednak bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w trakcie swoich zakupów nie byli obojętni i wsparli naszą akcję przekazując przybory szkolne. Tylko wspólnie mogliśmy pomóc tak wielu.

06 września 2008 r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas im. Św. Brata
Alberta działający przy Szkole Podstawowej nr 47 w Gdańsku pod wodzą
opiekunów p. Danusi i p. Bogusi wzięli udział w akcji Szkolne Ołówki
Caritas. Akcję organizowało Centrum Caritas. Akcja polegała na zbiórce
przyborów szkolnych. Zebrane przybory pomogą w starcie w nowy rok
szkolny uczniom z różnych szkół.Przybory zbieraliśmy w Biedronce przy
ul. Warszawskiej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i
szczodrobliwość. W akcji wzięło udział 14 wolontariuszy.