W sobotę 19.11.2011r. udaliśmy się naszą świetlicą na Halę Widowiskowo -Sportową Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, gdzie jak co roku odbywał się Festyn dla dzieci pod nazwą „Planeta Marzeń”.

Wszystko mieliśmy zaplanowane, zbiórka z Ciocią Jolą o 9.30, autobus którym mieliśmy dotrzeć do Gdańska Głównego miał przyjechać o 9.44, no ale nie przyjechał … dlatego zmuszeni byliśmy czekać na następny, który na szczęście przyjechał. Na Hale dotarliśmy z opóźnieniem, no ale przecież usprawiedliwionym, tam czekała na nas już ciocia Sylwia, która jak co roku jest współorganizatorem jednej z Krain wchodzącej w Planetę Marzeń –  „Krainy Gier”. W tym roku było 12 krain min. indiańska, plastyczna, dobrej rady, zawodów, sportowa, mam talent, bezpieczeństwa, odwagi, zabawy. Wszystkie cieszyły się naszym ogromnym zainteresowaniem, ale najbardziej, przynajmniej dla nas … co tu dużo mówić … mamy do niej słabość to PRZEPYSZNA KRAINA OBŻARSTWA, a w niej ciasta, ciasteczka, cukierki, przepyszny ciepły bigosik i grochóweczka, popcorn no i wata cukrowa. No ale żeby uczestniczyć w Krainie Niespodzianki i otrzymać nagrodę musieliśmy zaliczyć nie tylko Krainę Obżarstwa, ale wszystkie jakie były. Z tymi pełnymi brzuchami nie było łatwo, ale daliśmy radę. Każdy z nas wyszedł nagrodzony i zadowolony. No niestety w tym roku nie udało nam się wygrać ani jednej z nagród głównych, których losowanie jest zawsze na koniec imprezy, ale biorąc pod uwagę to, że w poprzednich latach dwa razy z rzędu dwoje przyjaciół z naszej świetlicy wygrało MP3 i MP4 stwierdziliśmy, że nie ma co się smucić, wczoraj my dzisiaj inni. GRATULUJEMY !!!

Do naszej świetlicy wróciliśmy zmęczeni ale uśmiechnięci, nie ma to jak dobra zabawa wśród rówieśników, przyjaciół wypełniona dobra zabawą i muzyką. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, za trud jaki włożyli w zorganizowanie tak dużej i pracochłonnej imprezy.