Mniej więcej o tej porze, rok temu ogłosiliśmy konkurs plastyczny na plakat PÓL NADZIEI 2010. Został on rozstrzygnięty na pikniku podsumowującym ubiegłoroczną zbiórkę publiczną na rzecz Domu Hospicyjnego w Sopocie – wygrała praca Kasi Rosińskiej, uczennicy Gdańskiej Szkoły Podstawowej LINGWISTA w Gdańsku (dziś przewodniczącej prężnie działającego Szkolnego Koła Caritas).

Oto co Kasia opowiedziała nam o swojej pracy:

Kiedy byłam mała myślałam, że w życiu spotykają nas same przyjemne rzeczy. Jednak z czasem dowiedziałam się, że istnieje także śmierć i choroba, z którymi każdy człowiek kiedyś się „spotka”.

Żonkile, które pojawiły się na moim plakacie są rozdawane podczas akcji i symbolizują nadzieję dla domowników Hospicjum. Nad nimi wschodzi serce będące symbolem miłości i opieki, którą są oni otaczani.

Chciałabym żeby żonkile i serce nie pozostały zwykłymi symbolami „na papierze”.

Plakat zaprojektowany przez Kasię, 11 kwietnia 2010  będzie towarzyszył publicznej zbiórce na rzecz Domu Hospicyjnego im. Św. Józefa w Sopocie. Kasię będzie można w ten dzień spotkać w Gdańsku a naprawdę wielu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas, wolontariuszy placówek i wolontariuszy Centrum Wolontariatu na terenie całej Archidiecezji Gdańskiej i oby życzenie Kasi nie pozostało tylko życzeniem „na papierze”, niech się spełni.