Dnia 23.05.2009r. wzięliśmy udział w pikniku organizowanym przez hospicjum im. Św. Józefa na zakończenie akcji Pola Nadziei. Na początek uczestniczyliśmy w Mszy Św. w kaplicy hospicyjnej (byli na niej obecni także chorzy). Następnie podzieliliśmy się na trzy grupy. Jedna grupa poszła jeść kiełbaski z grilla, druga poszła konsumować ciasta a trzecia zwiedzać dom hospicyjny. Nie wchodziliśmy do pokoi chorych natomiast mogliśmy ich zobaczyć przez szyby w drzwiach. Widok osób schorowanych do tego stopnia robił ogromne wrażenie. Na korytarzu miedzy pokojami mogliśmy zobaczyć wolontariuszy, którzy byli (i są) gotowi pomagac ludziom w hospicjum. Myślę że takie zakończenie akcji Pola Nadziei było najlepszym rozwizaniem, bo na własne oczy zobaczyliśmy, ze hospicjum to też życie.

MAGDA z ZKPiG Nr 4 w Gdańsku – Łostowice

Bardzo dziękujemy za przygotowanie pikniku Pani Basi oraz jej wolontariuszom z Domu Hospicyjnego.
Warto zaznaczyć, że podczas pikniku rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na przyszłoroczny plakat PÓL NADZIEI 2010 – wygrała go 12 letnia Katarzyna Rosińska z Gdańskiej Szkoły Podstawowej LINGWISTA. Gratulujemy i dziękujemy każdemu kto wziął udział w konkursie.