Wczoraj, w czwartek, o godz. 17.00 – tak jak zaplanowano – rozpoczęło swą działalność Sopockie Betlejem 2009.
Jako pierwsi wystąpili CHMIELANIE – Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca. Dzieci i młodzież z zespołu, mimo siarczystego mrozu, dali piękny popis tańców. I choć nogi czasem ślizgały się na śniegu, to dzielnie prezentowali tańce w parach.
Zbigniew Kluczka – żongler i iluzjonista – wystąpił w nietypowej dla siebie roli – bo jako konferansjer. Pięknie prowadzony wieczór obfitował w występy. Jako drudzy wystąpili Uczestnicy WTZ z Krzywego Koła wraz ze swymi przyjaciółmi ze Szkolnego Koła Caritas, którzy w połączonych siłach zaprezentowali obyczaje świąteczne oraz śpiewali.
Tuż po nich Pan Prezydent Paweł Orłowski oraz Ks. Janusz Steć przyjęli z rąk Harcerzy z sopockiego ZHP Światełko Betlejemskie.
Kolejną atrakcją sceniczną był występ uczestników z WTZ Somonino – KOLOROWEJ ORKIESTRY. Występ rozgrzewał serca!
Ostatnim punktem programu były bajki dla dzieci czytane przez Pana Prezydenta Pawła Orłowskiego.
W czasie trwania imprezy otwarte były kramiki z ozdobami świątecznymi, biżuterią, pierniczkami i innymi cudeńkami, które powstały dzięki ogromnej pracy osób niepełnosprawnych. Działał także Punkt Gastronomiczny oferujący gorącą herbatę, słodziutkie gofry, pyszny bigos i jeszcze pyszniejszy smalec (oczywiście na chlebie). Chętnych nie brakowało…

SOPOCKIE BETLEJEM TRWA! ZAPRASZAMY!