31 października w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II całe przedpołudnie rozbrzmiewała skoczna i wesoła muzyka. Wszystko to za sprawą naszego utalentowanego Mieszkańca – Pana Kazimierza Plicha. Koncert odbył się w ramach obchodów październikowych świąt dedykowanych seniorom, czyli Międzynarodowego Dnia Osób Starszych i Europejskiego Dnia Osób Starszych.

 

Mieszkańcy zgromadzili się w kawiarni, która na tę okoliczność zamieniła się w salę koncertową. Artysta wykonał wiele utworów, zarówno nowych, których dotąd nie prezentował szerszej publiczności, jak i tych znanych melodii, z którymi nieodłącznie kojarzy nam się Jego twórczość.

 

Mieszkańcy, zachęcani przez muzyka, ochoczo dołączyli do wspólnego śpiewania. Stare melodie, powszechne znane i lubiane, przypomniały wszystkim czasy młodości. Pan Kazimierz, jak na prawdziwego twórcę przystało, pomiędzy utwory muzyczne wplatał zabawne anegdotki, które czyniły jego występ jeszcze ciekawszym. Doby nastrój tak bardzo udzielił się publiczności, że znalazły się nawet osoby, które poderwały się do tańca w rytm skocznych melodii.

 

Zdecydowanie, spotkanie z muzyką Pana Kazimierza zaliczyć należy do udanych. Pomimo jesiennej aury za oknem, nam wszystkim udzielił się dobry i wesoły nastrój. Przyjemnie było wspólnie pośpiewać i spędzić czas w radosnej atmosferze. Wszak nic tak nie integruje
i rozwesela serc jak muzyka!