Kolejny jesienny miesiąc za nami, czyli za Kasztanami. Gdy go wspominamy to najbardziej kojarzy nam się z RODZINĄ. W tym miesiącu mięliśmy rodzinne zmagania na kręgielni. Rodzina jako zgrana drużyna :). To jest to. Odbyły się również warsztaty na których wspólnie z rodzicami robiliśmy stroiki na gromy – te opuszczone, oraz naszych najbliższych … Wiemy jak kultywowanie pamięci rodzinnej jest ważne. Zajęcia te odbywały się dzięki starszym kolegom i koleżankom, którzy realizowali projekt „Pamiętajmy o tych którzy odeszli ” z Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego.

Miesiąc zaczęliśmy UŚMIECHEM gdyż był Dziś Światowy dzień Uśmiechu.

Oczywiście nie zabrakło także innych zajęć i warsztatów. Zaczęliśmy cykl zajęć o twórczości, malowaliśmy jesienne drzewa, byliśmy także na jesiennej grze terenowej oraz wiele, wiele zabaw, gier i różnorodnych aktywności.

Zaczęliśmy też zajęcia z programowania, które prowadzi dla nas Pan Daniel, a organizuje zajęcia Fundacja Sarigato w ramach Szkoły 3.0. Dziękujemy im bardzo.

Zrobiliśmy też Kartki dla Bohatera Powstania Warszawskiego w ramach akcji BohaterON.

Młodzież była też w Teatrze Muzycznym w Gdyni na Notre-Dame de Paris oraz ambitnie cięła i zwijała bandaże dla Afryki.

Miesiąc zakończyliśmy wyjściem do kina oraz Balem Wszystkich Świętych, który dla nas i innych dzieci z naszej parafii zorganizowały starsze koleżanki w ramach drugiego projektu finansowanego z Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego.

Fot. M.P.; A.Sz-G, J.L.

Rodzinne kręgle oraz inne zajęcia w placówce były organizowane w ramach realizacji projektu „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie”, który jest współfinansowany przez Wojewodę Pomorskiego.

Działalność placówki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.