Przez ostatnie dwa tygodnie, w naszej Świetlicy Pod Kasztanem, dopisywały nam bardzo dobre humory! Nawet pogoda była bardziej wiosenna niż jesienna. Promienie słońca dodawały nam codziennie energii. Zwłaszcza, że tematy poruszane na zajęciach były bardzo dla nas ważne. Rozmawialiśmy między innymi o tym, jakie skutki niesie za sobą dokuczanie innym oraz o roli pozytywnych relacji w grupie. A skoro była mowa o relacjach w grupie to poradziliśmy sobie z tym tematem najlepiej jak umieliśmy – poprzez wspólne zabawy. Wyciągnęliśmy chustę animacyjną, kształtki i stworzyliśmy tor przeszkód, przyklejaliśmy chustę do sufitu – udało nam się to nawet kilka razy! Nie zabrakło też zajęć kulinarnych – każdy z nas miał okazję przygotować sobie sok ze świeżo wyciskanych owoców – jabłek i gruszek. Wyszły bardzo smaczne. Podczas warsztatów rozmawialiśmy też o sytuacji osób niewidomych – jak wygląda ich codzienność, z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień. Temat był to dla nas ważny, bo nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak to jest żyć „w ciemności”. Dało nam to do myślenia.

Pani Karolina zabrała nas w świat savoir-vivre – zasad w grupie. Rozmawialiśmy o tym, co cechuje dobrego kolegę i koleżankę, jak powinna wyglądać współpraca. Ćwiczenia i zabawy podobały nam się. Wykorzystaliśmy też ładną pogodę i wyszliśmy na podwórko i bawiliśmy się na świeżym powietrzu.

Wiedzieliśmy, że taka ładna pogoda nie będzie trwała wiecznie, dlatego też porozmawialiśmy o tym, jak chronić się przed przeziębieniem i zadbać o to, by żadne jesienne wirusy nas nie dopadły!

Od wakacji też realizujemy projekt, współfinansowany przez Wojewodę Pomorskiego, w którym rozwijamy swoje zainteresowania. Razem z nami aktywnie uczestniczą w zajęciach również rodzice.  Były już wycieczki, a teraz mięliśmy zajęcia z ZUMBY.  Taniec i ćwiczenia to jest bardzo dobra dawka aktywności fizycznej.

-Kasztany-

fot.:M.P.;A.Sz-G.

Działalność placówki jest współfinansowana przez Gminę Miasto Gdańsk.

 

Działalnośc placówki