Tradycyjnie październik jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. W każdej parafii w tym czasie są organizowane nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii w Kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha takie nabożeństwa przygotowane zostały specjalnie dla dzieci i młodzieży i odbywają się trzy razy w tygodniu, w każdy poniedziałek, środę oraz piątek.

Jak co roku razem z naszymi Ciociami uczestniczymy w nich. W tym roku podczas nabożeństw omawiamy poszczególne tajemnice czyli wydarzenia z życia Pana Jezusa i jego Matki. Ze względu na remont naszego Kościoła a dokładnie jego zabytkowej wieży nasze pierwsze spotkania odbywały się na świeżym powietrzu tj. Wzgórzu Św. Wojciecha, później w Kaplicy również na Wzgórzu. Tym samym nasze nabożeństwa stały się jeszcze bardziej wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju.

Inną atrakcją przygotowaną również dla nas jest ogłoszony konkurs, który dotyczy wspomnianych wcześniej tajemnic różańca. Na koniec każdego spotkania zostają podane nam pytania na które musimy odpowiedzieć w formie pisemnej i obrazkowej. Kartki z odpowiedziami zbierane są na każdym kolejnym spotkaniu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na koniec miesiąca już po zakończonych Nabożeństwach Różańcowych. Mam nadzieję że tak samo jak w roku ubiegłym dołączymy do grona zwycięzców.