Tradycyjnie październik jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. W każdej parafii w tym czasie są organizowane nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii w Kościele pod wezwaniem Św. Wojciecha takie nabożeństwa przygotowane zostały specjalnie dla dzieci i młodzieży i odbywały się w każdy poniedziałek, środę oraz piątek. Jak co roku wraz z wychowacami uczestniczyliśmy w nich. W tym roku modliliśmy sie w intencji prześladowanych i zabijanych Chrześcijan, atakowanych i zastraszanych misjonarzy, kapłanów którzy z narażeniem życia służą wyznawcom Chrystusa.

Poznaliśmy historię prześladowanych chrześcijan w trzydziestu jeden karajach, ich tragedie i nieszczęścia. Dowiedzielismy się jak wyglada ich życie, jaką płacą cenę za miłość i wiarę w swoją religię. Podczas naszych nabożeństw został ogłoszony konkurs na własnorecznie wykonany różaniec świety. Mogliśmy według własnych pomysłów oraz dowolnych materiałów stworzyć swój własny różaniec. Nasze dzieła oceniali miedzy innymi konserwatorzy zabytków, którzy w tym właśnie czasie pracowałi nad rekonstrukcją kościelnych stropów. Według nich, wybór nie był łatwy. Wszystkie nasze różańce były wyjątkowe, każdy niepowtarzalny jedyny w swoim rodzaju. W konkursie brały udział, nie tylko dzieci z naszej placówki, ale również dzieci i młodzież z całej dzielnicy Św. Wojciecha.

Jedną z laureatek nagród głównych była nasza wychowanka Weronika Bednarczuk, która zajęła II miejsce, za swój przepiękny różaniec, wykonany ze …………….śrub i śrubeczek 🙂
GRATULUJEMY !!!