W ostatnią niedzielę maja wraz z członkami Parafialnych Zespołów Caritas wybraliśmy się na planowaną od dłuższego czasu pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Pomysł wyjazdu zrodził się jeszcze podczas spotkań rejonowych we wrześniu 2010 roku i jak się okazało był „strzałem w dziesiątkę”. Przygotowywaliśmy się wówczas do obchodów Tygodnia Miłosierdzia a wybiegając dalej w przyszłość myśleliśmy też już o świętach i Międzynarodowym Dniu Chorych. Pojawiła się propozycja, żeby pojechać właśnie do Gietrzwałdu i przy okazji przywieźć świętą wodę dla chorych i potrzebujących osób w naszych parafiach – które same ze względu na zły stan zdrowia czy trudną sytuację nie wybiorą się na taką pielgrzymkę. Bardzo cieszymy się, że udało nam się zrealizować ten pomysł. Po drodze zainspirowani przez jedną z osób zajechaliśmy jeszcze do Zielonki Pasłęckiej, gdzie znajduje się nie wszystkim znane Sanktuarium Miłosiernego Chrystusa Tarnorudzkiego z licznymi relikwiami świętych i błogosławionych.
Po przyjeździe do Gietrzwałdu udaliśmy się najpierw na Drogę Krzyżową. Po obiedzie jeden z tamtejszych kleryków opowiedział nam o historii objawień, które miały tam miejsce. Potem przy figurce Matki Bożej odprawiliśmy nabożeństwo majowe a na zakończenie wzięliśmy udział we Mszy Św. w Parafialnych Zespołów Caritas. Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyłączyli się do wyjazdu bardzo serdecznie dziękujemy  – przede wszystkim za wspólną modlitwę oraz radosną atmosferę podczas całej drogi!

Ks. Piotr i Alicja Szostek